

| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 44 |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Color | Black |
| Connection Method | Plug |
| Voltage Rating | 250 V |
| Current Rating | 3 A |
| RoHS | Compliant |
| Termination | Solder |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 2.54 mm |
Stock: 148
Distributors
pcbx
Unit Price$1.13260
Ext.Price$1.13260
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.13260 | $1.13260 |
| 10 | $0.96168 | $9.61680 |
| 25 | $0.80139 | $20.03475 |
| 50 | $0.66850 | $33.42500 |
| 100 | $0.60704 | $60.70400 |
| 300 | $0.58018 | $174.05400 |
| 500 | $0.55451 | $277.25500 |
